Řecko OnLine

cestovatelský web

Řecký ostrov Kréta

Posted on in Nezařazené

Kréta není pouze nejrozlehlejším řeckým ostrovem, ale patří také k nejrozmanitějším. Čisté moře, divoké pohoří a celá řada dalšího bohatství přitahují každým rokem na ostrov velké monžství turistů ze všech koutů světa.

Pověst říká, že právě na tomto ostrově se narodil nejvyšší z bohů Zeus. Není ale jediným bohem, jež má na Krétě své kořeny. Své stopy zde tu mají bohyně Evropa, Ariadna a celá řada dalších. Rozmanitost ostrova Kréta se však netýká pouze mytologie. I svou polohou poskytuje Kréta svým návštěvníkům jednu zajímavost: cestovatelé si tu mohou zaplavat hned ve 2 mořích. Sever ostrova omývají vlny Egejského moře, naproti tomu jižní pobřeží již náleží k moři Libyjskému.

Zeměpisně náleží ostrov k těm jižně situovaným, a tudíž i k nejteplejším místům Evropy. Jistota příjemného počasí a slunečních paprsků během celého dne je zde skoro absolutní. V průběhu léta zde téměř vůbec neprší a teploty se pohybují nad 25 stupni.

Na jih ostrova cestují v první řadě dobrodružné povahy. Nenabízí se tu totiž moc pláží, ale naopak místní pohoří doslova lákají k pěší turistice a horolezectví. Skály tady končí až u mořské hladiny a turistům, kteří vystoupají až k vrcholu, nabídnou působivé výhledy do okolí a na nekonečnou mořskou hladinu.

Severní břehy zase dokonale sedne těm návštěvníkům, kteří chtějí v poklidu relaxovat na plážích s jemným pískem a chtějí si užít slunce. Pro ty, kteří na Krétu přijedou relaxovat, je severní část Kréty skutečným Eldorádem na zemi. Ke všemu v jižní části se nachází hezká řádka míst, která jsou téměř ideální pro potápění. Nádherné klidné zátoky a malebné vesničky ke všemu přirozenost ostrova jen podtrhují.