Řecko OnLine

cestovatelský web

Ostrov Limnos

Posted on in Nezařazené

Limnos, nevelký ostrůvek v řeckých vodách, jež není zatím ovlivňován masivní turistikou, bez přehánění láká k prožití klidné dovolené. Nachází se v severních vodách Egejského moře a rozprostírá se na 500-ti kilometrech čtverečních. Je tvoře prakticky dva menší ostrovy, jež propojuje úzká šíje. Město nacházející se nejvíce na jihu Marina je současně i hlavním městem ostrova. Leží zde místní jachetní přístav a město se může chlubit opevněním z dob benátské říše a muzeem archeologie. Marina je zdejším centrem, kam míří celá řada návštěvníků za zábavou do restaurací a nejrůznějších krámků.

Po celém, převážně hornatém ostrově, převládá pohodová harmonie, ostrované jsou velmi vstřícní a rádi vyhoví i těm nejnáročnějším turistům. Místní restaurace již z dálky lákají na aroma čerstvě usmažených a opečených ryb a celé řady dalších jídel, které potěší i ten nejnáročnější jazýček. Za ochutnání stojí zdejší domácí sýr, med a víno. Limnos je skutečným ElDorádem pro cestovní ruch. Je opředen historickými mýty a bájemi. Údajně zde žil bůh ohně Héfaistos, jenž zde měl jsou bájnou dílnu.

Příznivá poloha v evropském jižním cípu zaručuje letní klima po celou sezonu. Po téměř celé období na nebi žhne jasné slunce, jenž se schovává jen po setmění. Prší zde jen velmi zřídka. Za shlédnutí stojí místní háje, ale i pusté pláže, malebné zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Zdejší břehy jsou velmi pestré a členité a prý se zde nalézají ty nejkrásnější pláže Egejského moře. Může se zdát, že je to k neuvěření, když se jedná o tak nevelký ostrov, ale nachází se tu téměř sto pláží. Ta nejkrásnější nese název Plati Beach a určitě 100%-ně by ji neměl žádný turista minout. Jedná se o nejoblíbenější pláž Limnosu.

Pobřeží se zlatými plážemi s jemným pískem láká návštěvníky k relaxaci a k dovádění v křišťálově čistých vodách, kde je možné se potápět a šnorchlovat. Převládají zde spíše menší pláže, jenž bývají ukryté v romantických zátokách a které zaručí strávení ničím nerušené dovolené.