Řecko OnLine

cestovatelský web

Alonissos

Posted on in Nezařazené

Během poslední doby bývá novinkou v prezentacích cestovek řecký ostrov Alonissos. Ostrov leží mezi ostrovy Skiathos a Skopelos, které bývají velmi často označovány coby diamanty sporadského souostroví.

Na ostrově Alonissos jsou prý k vidění jedny z nejhezčích západů slunce v celém Středomoří. Alonissos je též součástí známého mořského parku. Cesta na Alonissos je zajišťována trajekty z nedalekého Skiathosu, kde bylo vybudováno letiště s mezinárodní certifikací.

Ostrov zabírá pouhých 63 km2 a přebývá tu necelé 3.000 obyvatel. Možná i to je příčinou, proč je ostrov stále ještě nepoznamenán cestovním ruchem a na každém kroku z něj vyzařuje uvolněná a pohodová atmosféra.

Na Alonissu vegetují léčivé rostliny v hojném množství a tak je velmi často označován za přírodní lékárnou. Koncem minulého století byl Alonissos uznán národním mořským parkem. Ve pobřežních vodách žije posledních několik stovek tuleňů středomořských.

Za absolvování stojí cesta do městeček Alonissos nebo Patitiri. Hlavní město Alonissos téměř srovnalo se zemí v roce 1965 zemětřesení a od toho roku se správa ostrova přemístila do přístavního městečka Patitiri. Obě obce nejen že podtrhují bohatou historii ostrova, ale stejně tak je tady možné zakoupit suvenýr nebo si objednat v některé z ostrovních kaváren chutnou řeckou kávu. Kdo má rád mořské plody, by neměl minout ochutnávku čerstvých ryb, které zdejší kuchařští mistři velmi chutně upravují na všemožné způsoby.