Řecko OnLine

cestovatelský web

Řecký ostrov Kefalonia

Posted on in Nezařazené

Ostrov Kefalonia v Řecku se stává každé léto vyhledávaným dovolenkovým cílovým místem velkého množství turistů nejen z Evropy, ale z celého světa. Pro dovolenou lze volit jak pomezi hotely včetně stravování, tak nijak honosně zařízenými a zcela zřejmě ne tak drahými apartmány nabízenými bez stravování. V nabídce českých cestovek je jich nabízena celá řada.

Kefalonia je jedním z největších ostrovů Jónského moře a je též 6. nejrozsáhlejším ostrovem Řecka. Jeho rozloha je téměř 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Argostoli a vedle auta z půjčovny je možné se na jeho návštěvu vydat lodí nebo autokarem.

Ostrov mezi středoevropany proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, jež byl natočen právě na Kefalonii. Do té doby byl známý jen několika znalcům Řecka, kteří už ale měli v malíčku prakticky všechny řecké ostrovy. Ostrov ale stále nepatří k turisty obléhaným místům, takže i v současnosti se zde dá v sezóně najít “soukromá” pláž téměř bez lidí. Pláže ostrova jsou jak písčité, tak oblázkové a moře je tak blankytně modré, až přechází zrak. Během jarních měsíců pak celý ostrov rozkvete a na každém kroku je cítit vůně citrusů, oliv a eukalyptu.

V průběhu dovolené na Kefalonii se nabízí možnost udělat si výlet lodí na blízký ostrov Ithaka nebo vystoupat na vrcholky místních hor. K poznání ostrova je pak dobrou volbou zapůjčit si auto nebo malou motorku. Typickým znakem většiny ostrovů v Egejském moři jsou mlýny poháněné větrem, které byly postaveny i na Kefalonii. Nacházejí se na sever od hlavního města Argostoli. Na gurmány tu pak čekají pokrmy z mořských ryb nebo vyhlášené víno Robolla.