Řecko OnLine

cestovatelský web

Návštěva Korfu

Posted on in Nezařazené

Ostrovu Korfu (někdy též Kerkyra) se často říká Zelený Diamant či též středomořský smaragd. Díky poměrně vydatným dešťům a dobrému podnebí se tu dobře daří všemožné fauně stejně jako flóře, jež jen dokreslují půvab tohoto unikátního zeleného ostrova. Mimochodem: na Kerkyře divoce roste více než 40 druhů divokých orchideí.

Již v minulosti náležel ostrov k obvykle navštěvovaným cílům pro dovolenou během prázdnin a tento stav v aktuálních letech ještě posílil. Již před více než 150 lety si tento ostrov zamilovala císařovna Sissy z Rakouska a vybudovala zde zámeček s názvem Achilleion.

Momentálně je ostrov populární oblastí hlavně pro turisty z Anglie, kteří na ostrov míří kvůli odkazu spisovatelů Georga Gordona Byrona a Geralda Durrella či prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se zde ve vile Mon Repos kousek od města Korfu v roce 1921 narodil.

Ostrov Korfu se chlubí především zdejším velmi členitým pobřežím, které se táhne v délce větší než 2 stovky kilometrů. Ostrovní pláže se řadí k těm nejkrásnějším a nejmalebnějším v oblasti Středozemního moře.

Nejvíce z nich, hlavně v severní, stejně jako v západní části Korfu, má písčitý povrch. Jen kousek o nich leží známá letoviska jako například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží jsou pláže pokryté hlavně oblázky. Tento pro někoho možná nepříznivý fakt ale plně vynahrazuje klidnější a teplejší moře a též ne tak silný vítr jako fouká v severní části ostrova. Na východním pobřeží leží letovisko Dassia, kam návštěvníci mířící na Korfu velmi často směřují.

Hlavní město ostrova Kerkyra žije svým osobitým tempem. Na ty, kteří rádi nakupují, zde číhá celá řada obchůdků s různými pochutinami a suvenýry všeho druhu a různé restaurace a bary. Po setmění tu život rozhodně nekončí, neboť má hezká řádka obchůdků otevřeno i těsně před 12. hodinou. Kdo vyhledává noční život, může zajít na některý ze zábavních podniků, které končí provoz obvykle až kolem 6. hodiny ráno.