Řecko OnLine

cestovatelský web

Slunečný ostrov Rhodos

Posted on in Nezařazené

Bájný ostrov Rhodos bývá řazen do skupiny Dodekanéských ostrovů v západní části Řecka, mezi nimiž jde o největší ostrov. V celořeckém měřítku je pak co do velikosti 4. v pořadí.

Je omýván Egejským mořem ze severu a Středozemním mořem z jihu. Mezi severním cípem ostrova a tureckou pevninou se nachází asi 10 km široký průplav. Lidmi toužícími po odpočinku je tato destinace často vyhledávaná nejen pro své památky, ale též pro stálé teplé podnebí.

Podél severního pobřeží vane silnější vítr, tudíž sem obvykle cestují vyznavači windsurfingu a kiteboardingu. Písečných pláží je v této části ostrova jen velmi málo, většina z nich jsou oblázkové a kamenité. To, že se zde na plážích nenachází písek, je ale zároveň důvodem, proč je u severní části Rhodosu moře tak průzračně čisté a přímo vybízí k potápění a šnorchlování.

Na příznivce historie tu čekají dvě zříceniny hradů Kritini a Monolithos. Z obou je překrásný výhled na mořskou hladinu a okolní ostrůvky. Při návštěvě hlavního města ostrova se vyplatí navštívit geograficky pozoruhodné místo, kde se mísí vody Středozemního moře a moře Egejského.

Na východním pobřeží se nalézají hlavně písčité pláže. Z toho důvodu zde bylo postaveno daleko více hotelů a dalších kapacit sloužících k ubytování turistů než v západní části ostrova. Písčité pláže preferují hlavně rodiny s dětmi, neboť poskytují pozvolný vstup do moře.

Na plážích je možné vyzkoušet řadu vodních sportů a zábavných atrakcí jako je let na padáku taženém motorovým člunem nebo jízda na banánu. Mezi nejpopulárnější letoviska východního pobřeží patří Lindos, Faliraki a Kolymbia.

Byla by škoda nevidět, jak vypadá pěkná dlouhá písečná pláž Tsambika. Neboť se v její blízkosti nenachází žádný hotel, turisté se na ni dopravují vypůjčenými auty či skůtry. Na pláži však bylo vybudováno zázemí pro strávení hezkého odpoledne jako jsou restaurace a bary. A pochopitelně tu nezapomněli ani na sprchy.