Řecko OnLine

cestovatelský web

Řecká Parga

Posted on in Nezařazené

Oblast v blízkosti Pargy je celá poněkud izolovaná od zbytku řeckého území. Dobrou zprávou je, že již proběhly první práce na stavbě nové dálnice. Ta propojí Pargu s pevninským Řeckem a měla by Parze zaručit možnost stát se vyhledávanou prázdninovou destinací. V Parze mají turisté možnost se setkat s ne úplně očekávanou kulturou Řecka.

Přímo z moře se mohou návštěvníci kochat výhledem na nedaleký ostrov Paxos a jižní cíp Kerkyra. Při dobré viditelnosti je možné vidět dokonce i ostrov Lefkada. Plusem pro Epirskou rivieru je skutečnost, že kvůli blízkosti okolních ostrovů se odtud lze pravidelně vypravovat na krátké poznávací výlety okolních ostrovů a před setměním se vracet na svůj klidný a útulný poloostrov. Dobrodruzi se pak vydávají i do nedaleké Albánie. Kousek od Pargy se nachází i nejhlubší řecká soutěska Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů. Ta je chráněným parkem.

Ke slunění se na břehu moře lze volit hned z celé řady pláží. Skoro v centru města se nachází Krioneri, ale kvůli její velikosti bývá v průběhu léta často přeplněná. A proto se rekreanti toužící po soukromí vypravují na pláže ležící ve větší vzdálenosti od centra.

Pro tento účel je nezřídka kdy používáno vodní taxi, které turisty naloží a pohodlně doveze až přímo k dané pláži. Po silnici je možné se dopravit na pláž Lichnos. Ta je od města vzdálena asi 4 kilometry a je považována za jednu z nejkrásnějších. V každém případě je pak třeba zmínit pláž s oblázky Valtos, jež je několik kilometrů dlouhá a míří na ni většina turistů.

Se zapůjčeným vodním šlapadlem lze zažít příjemné chvíle na malém ostrůvku v zálivu Panagia. Útulné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře, ve kterém je možné nabrat spousty nových sil.